Přednáška – Stezkami záhadných zvířat a Save elephants

25. května v knihovně Ostrovského v Praze:
Přednáška malíře Jirky Housky, o kryptozoologii a malbách pro knihu Jaroslava Mareše – Stezkami záhadných zvířat,
ale také o ohrožených zvířatech, především slonech, projektu Save-elephants a smyslu ochrany rozmanitosti života.

13161850_1131996166863111_65073295532745353_o

Dobrovolnice Bára Červená:Měsíc v Kongu se psy


„Mindele! Mindele!“ pokřikují děti, když scházíme mezi domy dolů k řece. Příliš bílých do této okrajové části Brazzaville nezavítá, proto naše trojice budí více pozornosti než by tomu bylo někde v centru města. A to nemají zdání, co se skrývá v tašce, kterou Samba, náš místní psovod, nese v ruce. Máme totiž v plánu vypustit do řeky krokodýla čelnatého, kterého našli psi při prohlídce autobusu na checkpointu Kintele, a protože „majitel“ neměl v pořádku potřebnou dokumentaci, byla mu jeho živá konzerva zabavena.

HitHit hurá! HitHit hurááá!

Základní mise splněna, povedlo se neskutečné a díky portálu HitHit.cz a Vám všem jsme pro projekt „PSÍ SUPERHRDINKA CAMA“ vybrali 105.050,- Kč! Děkujeme neskonale všem, kdo jste přispěli – za Vaše peníze, za Vaši ochotu, za Váš zájem, čas a hlavně podporu.
Více info zde: https://www.hithit.com/cs/project/1135/psi-superhrdinka-cama


Fenka Cama

Je to tady! Kola dorazila do Afriky!

9.2.2015 se nám díky několika dobrovolníkům z organizace „Kola pro Afriku“, „Nové šance“ i našich vlastních řad podařilo v Ostravě naložit kontejner 152 opravenými koly, která měsíc putovala zaoceánskou lodí až do Afriky, aby tento týden konečně připlula do kamerunské Doualy. Jelikož je zde v Africe všechno trochu „pomalejší“, stále se čeká na povolení k vylodění. Jakmile Kamerunci kontejner i s bicykly vyloží (věříme, že to bude do několika málo týdnů), budeme distribuovat. Kola dostanou např. strážci slonů a národních parků, monitorovací hlídky, ale i mládež v ekoklubech či děti ve školách. Obrovský dík patří firmě Bystroň Group, a.s., která štědře zaplatila celou dopravu z ČR do Kamerunu.

bb sloni

Zlonovina za náma

Ahoj,
děkujeme všem, kteří dorazili na akci ZLONOVINA.

Doufáme, že se uvidíme 18.3. na akci „Rock pro slony„!

rock pro slony

ZLONOVINA

Save Elephants ve spolupráci s CCBC pořádá dne 13.3.2015 v kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6) multikulturní akci „Zlonovina“.

Představíme speciálně vycvičenou psí fenku Camu, která se svou cvičitelkou Hankou Böhme odjíždí do centra černého obchodu se slonovinou afrického Brazzaville.
Cílem akce je vybrat finanční prostředky na přepravu psa do Republiky Kongo.

Akci moderuje: Zdeněk Suchý

Budete moci ochutnat speciality z afrických chilli papriček, které připraví slavná blogerka a autorka kuchařky MENU podle Koko , Veronika Koko Kokešová.
Jak souvisí ochrana slonů s pálivými papričkami? Koko si nenechá nic pro sebe!

Práci se psy předvedou psovodi z Celní správy ČR z Heřmanic, kteří spolupracují s ochránci slonů ze Save-Elephants.
Budete koukat, jak pečlivě ukrytou slonovinu psi vyčmuchají!

Své sólové vystoupení vám nabídne Lenka Dusilová!

Zlonovina – obrazy, jídlo, hudba a zábava!
Ale hlavně pomoc ..

Upoutávku na akci je možné vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=xCq0Le9Pecc&feature=youtu.be
Facebook event akce zde: https://www.facebook.com/events/1400485513591850/

Fenka Cama jede do Afriky!

Poprvé v historii se speciálně vycvičený český pes zapojí přímo v Africe do boje s nelegálním obchodem se slonovinou a dalšími trofejemi chráněných zvířat. Fenka Cama bude pomáhat celníkům na letišti v hlavním městě Konga.

Cama

K tomuto účelu byl také vytvořen na severu HIT HIT projekt, kde i Vy můžete přispět nějakou korunkou ke zdárnému odletu naší psí superhrdinky Camy do Afriky:

https://www.hithit.com/cs/project/1135/psi-superhrdinka-cama


HitHit

Každá korunka nám pomůže.

Více informací se můžete dozvědět přímo na stránkách projektu na HIT HIT, nebo například v nedávno publikovaném článku na serveru Týden.cz

Děkujeme všem!

Kola pro Afriku

V minulých dnech bylo odesláno do Kamerunu díky organizace Kola pro Afriku 200 kol! Zhruba za měsíc by měla dorazit do Kamerunské Doualy, odkud pak poputují pro strážce národních parků a slonů, ale také i pro mládež v ekoklubech. Více se můžete dozvědět přímo na stránkách organizace www.kolaproafriku.cz nebo například z reportáže České televize, která byla při nakládání kol: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/300524-ceska-kola-pomohou-ochranit-slony-v-africe/

Kam kola poputují můžete vidět na následujícím obrázku:

mapa_kola

 

 

Hanka a Cama jedou do Konga

V polovině února odjíždí Hanka s fenkou Camou do Republiky Kongo a v týdeníku „Dotyk“ o tom vyšla krátká fotoreportáž.

dotyk_web

Pomůžete nám s Kouzelným obojkem pro slony?

Díky vám se nám letos podařilo jet na psovodí misi do Konga. V projektu se psy pokračujeme a kromě něj v tuto chvíli začínáme pracovat na dalším nápadu, jak slony v přírodě ochránit. Podívejte se na naše video a podpořte prosím tuto ideu! Hithit.cz


HitHit
Děkujeme!

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado